Stacionari pažeidimų fiksavimo sistema

Stacionari pažeidimų fiksavimo sistema — vienas iš būdų, drausminančių skubančius vairuotojus. Pažeidimų fiksavimo sistemos diegimas yra skirtas avaringumui Vilniaus mieste mažinti. Pakankamai paprastas sistemos veikimo principas mažina greičio viršijančių ir šviesoforų signalų nepaisančių pažeidėjų skaičių, sumažinant taip pat eismo įvykių ir juose sužeistųjų ir žuvusiųjų žmonių skaičių.

Stacionarių pažeidimo fiksavimo įrenginių fiksuojami duomenys yra perduodami į administracinių nusižengimų registrą (ANR), kur šie duomenys apdorojami Lietuvos kelių policijos tarnybos specialistų. Visa sistema yra apsaugota nuo informacijos praradimo ar bet kokio nesankcionuoto prisijungimo. Sistemos veikimo principas yra užfiksuoti transporto priemonę, viršijančią leistiną greitį. Nuotraukoje turi aiškiai matytis transporto priemonės valstybinis numeris.

Vairuotojai, važiuojantys per raudoną šviesoforo signalą ar sustoję už stop linijos, taip pat yra fotografuojami. Pažeidimą fiksuoja tas pats pažeidimų fiksavimo įrenginys, esantis iš karto už sankryžos arba pėsčiųjų perėjos.