Greičio matuokliai

Greičio matavimo sistema — vienas iš būdų, drausminančių skubančius vairuotojus. Greičio matavimo sistemos diegimas yra skirtas avaringumui Vilniaus mieste mažinti. Pakankamai paprastas sistemos veikimo principas mažina greičio viršijančių ir šviesoforų signalų nepaisančių pažeidėjų skaičių, sumažinant taip pat eismo įvykių ir juose sužeistųjų ir žuvusiųjų žmonių skaičių.

Stacionarių greičio matavimo prietaisų fiksuojami duomenys yra perduodami į kompiuterinę sistemą, esančią Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Eismo priežiūros tarnyboje. Visa sistema yra apsaugota nuo informacijos praradimo ar bet kokio nesankcionuoto prisijungimo. Sistemos veikimo principas yra užfiksuoti transporto priemonę, viršijančią leistiną greitį. Nuotraukoje turi aiškiai matytis transporto priemonės valstybinis numeris ir vairuotojo veidas.

Vairuotojai, važiuojantys per raudoną šviesoforo signalą ar sustoję už stop linijos taip pat yra fotografuojami. Pažeidimą fiksuoja tas pats greičio matavimo įrenginys, esantis iš karto už sankryžos arba pėsčiųjų perėjos.